top of page

Przeprowadzki do Francji - co trzeba wiedzieć?

Być może Francja pośród Polaków nie cieszy się wielką popularnością, to jednak nie da się ukryć, że na przeprowadzkę tutaj decyduje się wielu naszych rodaków.

Czy może to jednak dziwić? Nie wydaje nam się, bo jest to kraj nie tylko piękny, ale także zapewniający znacznie lepsze warunki płacowe, a poza tym, co dla wielu jest najważniejsze, gwarantujący opiekę socjalną na wysokim poziomie. Nic dziwnego, że wiele polskich firm przewozowych do swojej oferty włączyło przeprowadzki Francja - Polska i Polska - Francja. Z ich znalezieniem problemu zatem nie będzie. Skupmy się natomiast na tym, co należy wiedzieć, się tam przeprowadzając.

Cudzoziemcy a praca

Na przeprowadzki do Francji stawiać powinni tylko i wyłącznie ci, którzy mają tam już stałą pracę. Jeśli jest inaczej okazać się bowiem może, że będziemy mieli trudności z jej znalezieniem.

Wszystko dlatego, że wielu miejscowych przedsiębiorców nie bierze pod uwagę naszych kompetencji zawodowych, które nabyliśmy w granicach Polski. Jest to spory problem, ale wynika między innymi z naszej niewiedzy.

Francja a kierowcy

Nie każdy zdaje się wiedzieć, że poruszając się po Francji, musimy mieć w samochodzie jednorazowy alkomat, z którego będzie można skorzystać w razie kontroli drogowej. Lepiej o tym punkcie kodeksu drogowego nie zapominać, ponieważ grożą za to wysokie mandaty. Lepiej więc do takiej przeprowadzki do Francji dobrze się przygotować, aby po przyjeździe nad Sekwanę lub innego francuskiego miasta się mocno nie rozczarować.

 

bottom of page