top of page

Ile kosztują przeprowadzki do Irlandii?

Nie można powiedzieć, że Polaków w Irlandii możemy policzyć na palcach jednej ręki, ale na pewno nie ma ich tam aż tak wielu, jak choćby w Anglii czy Niemczech.

Jednakże ci, którzy wyjechali tam kilka czy tym bardziej kilkanaście lat temu czują się tam jak przysłowiowa ryba w wodzie i nie zamierzają wracać.

Warto zastanowić się co w takiej sytuacji zrobić ze swoim dobytkiem w kraju. Jeśli jeszcze go nie sprzedaliśmy, to oczywiście możemy zrobić to teraz, ale wielu z nas ze swoimi starymi rzeczami jest związana sentymentalnie i nie chce się z nimi rozstawać. Wówczas pozostaje nam już tylko znaleźć firmę, która organizuje przeprowadzki do Irlandii, bo oczywiście osobiście nie będziemy w stanie sprostać temu zadaniu. Ile zatem kosztują przeprowadzki Irlandia - Polska i czy w ogóle przewóz mienia na tej linii jest opłacalny?

Kosztowne inwestycje

Nie da się ukryć, że oba kraje dzieli dosyć długa droga. Jednakże wielu mogłoby zauważyć, że Irlandia położona jest tylko nieco dalej niż Anglia, a przecież do tego kraju przeprowadzki nie są kosztowne.

Owszem, choć i to zależy od sytuacji, a więc między innymi wielkości przewożonego mienia. Problem jednak w tym, że trasa Polska - Irlandia nie jest zbyt populara, a więc takiej usługi na pewno nie będziemy mogli zlecić firmie, która wykonałaby je przy okazji. Dlatego też przeprowadzki do Irlandii muszą być droższe, ale też nie pozbawią nas kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli dobrze rozejrzymy się na rynku, to przeprowadzki do Irlandii za 3000-4000 zł są możliwe, ale jeśli jest to zamówienie indywidualne, to raczej będzie to kwota 5000-6000 tysięcy złotych.

 

bottom of page