Dwa sposoby przeprowadzki do Szwecji

Szwecja pośród Polaków nie jest zbyt popularna, ale i tutaj mieszka ponad sto tysięcy naszych rodaków.

Warto zauważyć, że większość z nich przeprowadziła się w okolice Sztokholmu lub też samej stolicy tego kraju. Sama Szwecja jest przyjazna cudzoziemcom, zwłaszcza Polakom, którzy są tutaj traktowani jako pracownicy sumienni i o wielkich umiejętnościach.

Nic dziwnego, że są też dobrze nagradzani. Jeśli kogoś interesują przeprowadzki do Szwecji zrobić może to na dwa sposoby.

Po pierwsze jest to transport drogowy, po drugie natomiast transport kombinowany z droga morska. Które rozwiązanie wybrać?

Koszta

Jeśli bierzemy pod uwagę przeprowadzki Szwecja - Polska i Polska - Szwecja na pewno jednym z czynników jest koszt transportu. Poza tym, że będziemy musieli zapłacić firmie za świadczenie tego typu usługi, dodatkowo czeka na nas opłata za transport. W przypadku transportu drogowego, a więc przejazdu przez Niemcy, a następnie Danię opłacić będzie trzeba dwa mosty. Przejazd przez pierwszy z nich Storebaelt kosztuje 96 Euro, podczas kiedy łączący Danię ze Szwecją Oresund 86 Euro.

Przeprowadzki Szwecja - Polska drogą morską możliwe są dzięki promom Świnoujście – Ystadt i Gdańsk – Nynäshamn. W zależności od pojemności pojazdu transportującego dobytek oraz smego promu przeprawa przez Morze Bałtyckie kosztuje od 390 do 650 euro. Cena jest więc o wiele wyższa, aniżeli przy transporcie drogowym, ale przy przeprawie morskiej pojazd oszczędza sporo paliwa, nie mówiąc już o zaoszczędzonym czasie. Warto jest się zatem dobrze nad ostatecznym wyborem formy transportu zastanowić.

 

Skontaktuj się z nami

SZCZECIN

POLICE

STARGARD

GOLENIÓW

GRYFINO

ŚWINOUJŚCIE

 

CAŁA POLSKA

 

​© 2013-2020 R1Trans Przeprowadzki Usługi transportowe Szczecin.