top of page

Ekstremalne przeprowadzki do Włoch

Polonia jest rozbita po całym świecie. Wielu Polaków przebywa także we Włoszech. Szacuje się, że naszych rodaków jest ich tutaj ponad 100 tysięcy.

Najwięcej oczywiście w Rzymie, ale warto pod uwagę w kontekście Polaków wziąć także inne skupiska miejskie, a więc między innymi Mediolan, Wenecję, Padwę, Turyn, Bolonię czy Neapol.

Całe Włochy podzielone są natomiast na dwadzieścia regionów, w których skład wchodzą między innymi Abruzja, Apulia, Kalabria, Liguria, Lombardia, Piemont, Sardynia, Sycylia, Toskania i Wenecja Euganejska. Każdy, kogo interesują przeprowadzki do Włoch, musi znaleźć idealnego przewodnika, który na trasie Polska - Włochy przewiezie mu jego dobytek. Nie da się bowiem ukryć, że przeprowadzki Włochy - Polska są bardzo wymagające i sprawdzają się w nich tylko najlepsi przewoźnicy.

Trudne warunki

Zacząć trzeba od tego, że Włochy to przede wszystkim teren bardzo górzysty. Dlatego też droga nie jest tutaj łatwa, a dodatkowo wymaga od przewoźnika użycia najlepszych pojazdów, które zabezpieczą przewożony towar. Ważne jest zatem to, na jaką firmę postawimy z zakresu świadczenia takich usług. Wprawdzie przeprowadzki Włochy - Polska w ofertach przewoźników znajdują się coraz częściej, to jednak nie każdy ma wystarczające doświadczenie, aby sprostać realizacji takiego zlecenia.

Dodatkowe koszty

Koszt przeprowadzek na tej linii uzależniony jest od przewożonego mienia, dostawcy i jego floty, ale dodatkowo należy się jeszcze liczyć z opłatami drogowymi. Średnio za przejazd przez Austrię zapłacić będzie trzeba 100 złotych. Do tego kolejne 60 zł już we Włoszech.

 

bottom of page