top of page

Przeprowadzka! Jak się do niej przygotować?

Przeprowadzka to dla każdego z Nas odmienne przeżycie, jednym przychodzi ona spokojnie, drugim zaś potrafi zszargać nerwy i tę trudną z pozoru czynność zamienić w piekło.

Z perspektywy doświadczenia postaram się opowiedzieć o najważniejszych rzeczach aby uniknąć stresów i niepowodzeń.

Zapraszam do lektury.


Do przeprowadzki całego mieszkania lub domu nie przygotujesz się w jeden dzień, przy takim obrocie spraw zapewne o czymś zapomnisz, coś umknie.

Jedną z ważniejszych spraw jest decyzja, czy robisz to sam? Czy masz zamiar oddelegować część zadań innym osobom?


Pierwszą rzeczą przy przeprowadzce, jeżeli nie dysponujesz autem do przewożenia mebli, lub wiesz, że spakowany dobytek nie wejdzie do twojego samochodu, jest sprawdzenie cen i dostępnych terminów w firmach zajmujących się transportem oraz przeprowadzkami. Znalezienie wolnego meblowozu w ten sam dzień nie jest łatwe, lecz z pewnością zamówienie takiej usługi na 3 dni przed przewozem pozwoli oszczędzić dużo stresu.


Skoro już wiemy kiedy firma oferująca usługę przeprowadzki posiada wolne auto, warto wybrać opcję, czy dobytek będziemy znosić sami wraz z znajomymi, czy zlecić wnoszenie oraz znoszenie mebli tragarzom. Pierwsza opcja będzie najbardziej ekonomiczną wersją, ponieważ zapłacimy tylko za usługę transportu oraz ewentualnego postoju bagażówki na załadunek / rozładunek.


Ok. Wiemy już z kim przewieziemy, wiemy kiedy, mamy wstępny plan terminu na spakowanie rzeczy które będziemy zabierać.


Kartony do przeprowadzek.


Są dwie wersje, ekonomiczna, czyli zdobycie kartonów w lokalnym sklepie oraz podnosząca cenę przeprowadzki, czyli zakup dedykowanych kartonów.

Zakupu można dokonać na własną rękę lub zamówić je w firmie oferującej przeprowadzki.

Posiadając kartony i chcąc zaoszczędzić uszkodzeń rzeczy do nich pakowanych potrzebna nam będzie dobra taśma do zaklejania. Karton po złożeniu należy zakleić najmocniej z dołu, najlepiej dwa, trzy razy na łączeniach.

Jeżeli do kratonów chcemy spakować luźne lub szklane rzeczy dobrze jest wyposażyć się w wypełniacze. Najczęściej spotykaną wersją są stare gazety. Na rynku dostępnych jest sporo wypełniaczy, każdy znajdzie coś dla siebie.


Czas pakowania to najlepszy czas aby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, zastanowić się co jest nam naprawdę potrzebne, a co leży w domu nieużywane i niepotrzebne.


Kartony koniecznie opisz i oznacz czy jest w nich szkło, książki czy elektronika. Takie oznaczenia pozwolą na późniejsze zlokalizowanie czajnika gdy już będziesz chciał napić się kawy w nowym mieszkaniu, oraz pozwolą pracownikom firmy przeprowadzkowej na bezpieczne przeniesienie oraz załadowanie twojego dobytku do meblowozu.


Zabezpieczenie, przenoszenie, transport mebli.


Meble powinny być opróżnione. Wszelkie szklane lub drewniane półki najlepiej spakować osobno. Podczas przenoszenia zminimalizuje to ryzyko uszkodzenia.

Do zabezpieczenia mebli na czas transportu najlepiej stosować folię strech owijając mebel kilkukrotnie. Zaklejanie drzwi od szafek szarą taśmą pozostawia trudne do usunięcia zabrudzenia i nie gwarantuje nam tego, że szafka podczas przenoszenia się nie uszkodzi.25 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page